انواع ارتودنسی دندان

انواع ارتودنسی دندان

انواع ارتودنسی دندان کدامند؟ ارتودنسی دندان یک روش عالی، برای افرادی است که با انواع مختلف ناهماهنگی در دندان‌های خود مواجه هستند.

ارتودنتیست ها با تمرکز بر انواع ارتودنسی دندان و همچنین بودجه بیماران، بهترین روش درمان را پیشنهاد می کنند. همه ی انواع براکت های دندانی به طور خاص از یک دیدگاه کاربردی هستند.

امروزه انواع مختلفی از براکت های دندانی وجود دارد که، افراد متناسب با شرایط خود از هر کدام از آن ها بهره می برند. در ادامه کلینیک دندانپزشکی مایا به بررسی آن ها می پردازد.

ارتودنسی با براکت های سرامیکی

براکت‌های سرامیکی،  معمولاً به‌ عنوان براکت‌های زیبایی شناخته می‌شوند.به دلیل ظاهر شفاف ‌شان محبوبیت زیادی دارند. اگرچه با گذشت زمان کمی مایل به زرد می شوند، اما تشخیص آنها در ابتدا دشوار است. اگر نمی ‌توانید با ایده فلز روی دندان‌هایتان کنار بیایید، این نوع ارتودنسی ممکن است بهترین انتخاب برای شما باشد.

 

ارتودنسی دندان با براکت های پلاستیکی

براکت های پلاستیکی، یکی دیگر از انواع براکت ها در ارتودنسی است که، زیبایی و راحتی را به طور همزمان فراهم می کند. الیاف پلاستیکی متناسب با دندان های بیمار رنگ می شوند. جدای از آن، لبه های نرم آن ها تا حد زیادی از ناراحتی آن ها می کاهد. با این حال، آنها ممکن است در مقایسه با سایر انواع براکت های ارتودنسی دوام نداشته باشند.

ارتودنسی با براکت های برآمده

وقتی صحبت از ترجیح زیبایی شناسی به میان می آید، انواع مختلفی از براکت های ارتودنسی وجود دارد که بیماران می توانند به سراغ آنها بروند، اما براکت های رزینی از نظر زیبایی شناسی بهترین هستند. این براکت‌های تقریباً شفاف به شما اجازه نمی ‌دهند چیزی احساس کنید، اما ساختار فوق‌ العاده نرم آن‌ها نیز باعث می‌شود دوام کمتری داشته باشید. از این رو، اینها ممکن است برای کسانی که به تنش بالا برای درمان خود نیاز دارند، گزینه ای مناسب نباشند.

ارتودنسی با براکت های فولادی ضد زنگ

براکت‌های فولادی ضد زنگ نه تنها متداول ‌ترین براکت‌های فلزی هستند، بلکه بهترین براکت‌های موجود در بازار نیز هستند، هم از نظر دوام و هم از نظر بودجه.

براکت های کبالت کروم در واقع نوع دیگری از براکت های ارتودنسی فلزی هستند. همانطور که از نام آنها مشخص است، آنها از کبالت و کروم تشکیل شده اند. این فلزات با استحکام بالا و مقاوم در برابر خوردگی هستند. آنها به ویژه برای بیمارانی که به تنش بالا نیاز دارند و همچنین برای کسانی که دوست دارند درمان آنها زودتر انجام شود مفید است.

براکت‌هایی با اصطکاک کم

این براکت ها در گزینه های متریال مختلفی عرضه می شوند.این براکت ها نیازی به چسب معمولی یا نوارهای الاستیک ندارند. طراحی خاص آنها تنش و حرکت مورد نیاز را همزمان ارائه می دهد.

ارتودنسی همراه با براکت های زبانی

براکت های لینگوال هیچ تفاوتی با سایر انواع براکت های ارتودنسی فلزی ندارند. تنها تفاوت آن ها در این است که آنها به جای دندان های جلویی به پشت دندان ها متصل می شوند. این به ویژه برای کسانی که به دنبال گزینه های زیبایی هستند جذاب است.

ارتودنسی با براکت های مختلف چه کاری انجام می دهند؟

اگرچه، انواع مختلف براکت های ارتودنسی به دلیل ویژگی های خاص خود شناخته شده اند، اما هدف اصلی همیشه یکسان است. براکت های ارتودنسی به عنوان اصل مهم بریس های دندانی استفاده می شود. آنها مسئول تولید کشش مورد نیاز هستند اما مزیت هر کدام متفاوت است، برخی در دوام خوب هستند، برخی در زیبایی شناسی. به طور خلاصه همه این نوع براکت ها در ارتودنسی مشخصات خاص خود را دارند.

اگر هنوز در رابطه با ارتودنسی دندان اطلاعی ندارید ما در مطلب ارتودنسی دندان چیست؟ به طور کامل به این موضوع پرداختیم.

انواع ارتودنسی دندان

معیار های انتخاب انواع ارتودنسی دندان

بودجه

برخی از براکت های ارتودنسی می توانند بسیار گران باشند، بنابراین قیمت قبل از انتخاب باید بررسی شود. اگر بودجه بسیار محدودی دارید، بهتر است از براکت های فلزی استفاده کنید. آنها ارزان ترین هستند به علاوه بسیاری از ویژگی های عالی دیگر را نیز ارائه می دهند.

ماندگاری

سه ​​سطح دوام برای انواع براکت های ارتودنسی وجود دارد:

بادوام ترین – بریس های فلزی تنها پادشاه در این عرصه هستند.

نسبتاً بادوام – براکت‌های سرامیکی نیز نسبتا بادوام هستند.

کمترین دوام – در تلاش برای دستیابی به براکت های نرم و در نتیجه راحت، ارتودنتیست ها براکت های پلاستیکی و رزینی را ارائه کردند. نرمی باعث شده است که براکت ها کمترین دوام را داشته باشند.

زیبایی شناسی

انواع مختلفی از براکت های ارتودنسی وجود دارد که شفاف یا سفید بودن آنها از نظر زیبایی جذاب هستند. از جمله براکت های رزین، پلاستیک، سرامیک و براکت های زبانی. اگرچه هر یک از آنها کاربرد های جداگانه خود را دارند.

شما می توانید برای انتخاب روش درمان خود همین حالا با کلینیک مایا تماس بگیرید.

اشتراک گذاری :
دیدگاه خود را بنویسید

خیابان شریعتی، مترو قلهک

کوچه خلیل پور، پلاک ۲۱ طبقه ۵

۰۲۱-۲۲۰۰۴۷۴۲

امروز تماس بگیرید!

ساعات کار

شنبه - پنج شنبه: ۹:۰۰ - ۱۶:۰۰

maya.dental.clinic@

ما را در اینستاگرام دنبال کنید