مراحل، قیمت ارتودنسی نامرئی و انواع آن

مراحل، قیمت ارتودنسی نامرئی و انواع آن

بریس های نامرئی یک درمان ارتودنسی متداول در بین بیماران است، زیرا نسبت به بریس های دندانی سنتی گسسته تر و کمتر قابل توجه هستند. وقتی لبخند می زنید، هیچ کس مانند بریس های معمولی، سیم یا براکت فلزی را نمی بیند. خیلی از افراد که نیاز به ارتودنسی دندان دارند، در رابطه با مراحل، قیمت ارتودنسی نامرئی و انواع آن سوال می پرسند، اگر شما هم اطلاعی در این زمینه ندارید حتما ادامه این مطلب را بخوانید.

ارتودنسی نامرئی چیست؟

بریس های نامرئی که به عنوان تراز کننده های شفاف شناخته می شوند، یک درمان ارتودنسی هستند که به صاف کردن دندان های شما کمک می کنند. اگر به اصلاح تراز دندان‌ها نیاز دارید، متخصص ارتودنسی ممکن است به عنوان جایگزینی برای بریس‌های سنتی، ترازهای شفافی را در اختیار شما قرار دهد. ترازهای شفاف، شما را قادر می سازد بدون استفاده از براکت های فلزی با اعتماد به نفس لبخند بزنید.

روش درمان شامل استفاده از ترازهای پلاستیکی سفارشی بر روی دندان‌هایتان است تا به حرکت دندان‌ها در موقعیت طبیعی، صاف و ایده‌ آل ‌تر کمک کند.

چه چیزی در درمان ارتودنسی دخیل است؟

در اولین ویزیت، دندانپزشک شما سلامت دهان و دندان شما را ارزیابی می کند و گزینه های درمانی مناسب برای شرایط شما را مورد بحث قرار می دهد.

پس از ارزیابی، دندانپزشک شما با استفاده از اسکنر سه بعدی داخل دهانی از دندان های شما اسکن دیجیتالی می گیرد. این راهکا،  این امکان را می دهد که قبل و بعد از درمان یک تصویر سه بعدی از دندان های خود را ببینید. در نتیجه، دندانپزشک شما می‌تواند پیشرفت شما را در طول درمان کنترل کند.

چند هفته پس از مشاوره، جعبه ای از تراز کننده های سفارشی و شفاف را دریافت خواهید کرد که برای استفاده آماده است. طبق توصیه دندانپزشک، هر تراز کننده باید برای یک دوره ۱-۳ هفته استفاده شود. پس از این مدت، تراز قبلی را با تراز بعدی جایگزین می کنید.

در طول این فرآیند شما باید هر ۶ تا ۸ هفته یک بار به متخصص ارتودنسی خود مراجعه کنید تا پیشرفت دندانهایتان را ارزیابی کنید. با پیشرفت در هر ردیف کننده، لبخند جدید و صاف تر شما شکل می گیرد.  برای نتایج مطلوب، مهم است که حداقل ۲۰-۲۲ ساعت در روز از الاینرهای خود استفاده کنید.

 

چرا از ارتودنسی نامرئی استفاده کنیم؟

آیا می خواهید بدون آن بریس های قابل توجه لبخند بزنید؟ ارتودنسی نامرئی این امکان را فراهم کرده است، زیرا ترازهای شفاف شما را قادر به انجام این کار می کنند. تقریباً غیرممکن است که شخصی به تراز پلاستیکی شفاف توجه کند. این درمان به شما این امکان را می‌دهد تا زمانی که دندان‌هایتان به حالت ایده‌آل و صاف برسند، با اطمینان لبخند بزنید.

مراحل، قیمت ارتودنسی نامرئی و انواع آن

سادگی ارتودنسی نامرئی

این روش ارتودنسی ساده است. برخلاف بریس های معمولی، می توانید آنها را از دهان خود خارج کنید. هنگام غذا خوردن، نخ دندان کشیدن یا مسواک زدن می توانید آنها را بردارید. این به شما آزادی بیشتری را برای روال عادی روزانه خود بدون ایجاد اختلال در داشتن بریس های فلزی می دهد. در برخی موارد، دکمه های رنگی یا ضمیمه هایی خواهید داشت که در طول درمان، تنها بر دندان های خاصی ثابت می شوند.

طول درمان ارتودنسی نامرئی

مانند هر روش دیگری، مدت زمان درمان به وضعیت فعلی شما بستگی دارد. در بیشتر موارد، هرچه مشکلات دندانی بیشتر باشند، روند درمان طولانی تر است. درمان ارتودنسی می تواند بین ۶ ماه تا ۲ سال متغیر باشد.

شما می توانید برای این منظور به صفحه ارتودنسی دندان چند سال طول میکشد مراجعه کنید.

بهبود بهداشت

حفظ سلامت دندان ها و لثه ها در حین انجام صاف کردن دندان ها یا درمان ارتودنسی بسیار مهم است. استفاده از این روش از ارتودنسی، به بیماران این امکان را می دهد که هر شب الاینرها را جدا کنند تا به طور موثری از نخ دندان و مسواک زدن استفاده کرد. علاوه بر این، خود الاینرها را نیز می توان تمیز کرد.

هزینه درمان ارتودنسی نامرئی

در ابتدا، دندانپزشک شما قیمت دقیقی را به شما ارائه دهد که بسته به میزان درمان شما متفاوت است. این قیمت بنا بر خدمات مورد استفاده و روش ارتودنسی دندان متغیر است.

علاوه بر این، طرح بیمه درمانی خصوصی شما ممکن است برخی از درمان‌های را پوشش دهد. ما در این مطلب به بررسی مراحل، قیمت ارتودنسی نامرئی و انواع آن پرداختیم، برای کسب اطلاعات بیشتر، با کلینیک مایا تماس بگیرید تا در مورد هزینه های دقیق، پرس و جو کنید.

اشتراک گذاری :
دیدگاه خود را بنویسید

خیابان شریعتی، مترو قلهک

کوچه خلیل پور، پلاک ۲۱ طبقه ۵

۰۲۱-۲۲۰۰۴۷۴۲

امروز تماس بگیرید!

ساعات کار

شنبه - پنج شنبه: ۹:۰۰ - ۱۶:۰۰

maya.dental.clinic@

ما را در اینستاگرام دنبال کنید