اول فیلر لب انجام بدیم یا کامپوزیت دندان؟!

اول فیلر لب بعدا کامپوزیت دندان

فیلر لب کامپوزیت دندان مسئله این است. یکی از سوالات رایج شما عزیزان از ما این است که " من می‌خوام برای اصلاح لبخندم، هم فیلر لب انجام بدم و هم کامپوزیت دندان، کدومش رو باید اول انجام بدم؟" با ما در کلینیک دندان پزشکی مایا همراه باش تا به این سوال شما پاسخ دهیم.

اول فیلر بعدا کامپوزیت دندان

پیشنهاد ما این است که ابتدا ژل لب تزریق شود و سپس خدمات دندانپزشکی انجام شود. این پیشنهاد به دلیل تأثیر فرم لب‌ها در طراحی لبخند و دندان‌های شما ارائه شده است.

پاسخ به سوالات متداول شما: قبل کامپوزیت باید عصب کشی کنم؟

در انجام کامپوزیت و ونیر، نسبت لب و دندان فرد به یکدیگر بسیار مهم است و قبل از انجام این خدمات، این نسبت از لحاظ‌ها و جنبه‌های مختلف بررسی و تجزیه و تحلیل می‌شود.

فیلر لب کامپوزیت دندان کدومش باید اول انجام بشه؟
فیلر لب یا کامپوزیت دندان کدومش باید اول انجام بشه؟

آنالیز نسبت لب‌ها و دندان‌های فرد به یکدیگر به معنای بررسی و ارزیابی این نسبت و تطابق است. هنگامی که بیمار به دندانپزشک مراجعه می‌کند تا کامپوزیت و ونیر انجام دهد، ابتدا وضعیت ظاهری دندان‌ها بررسی می‌شود. این بررسی شامل ارزیابی وضعیت دندان‌ها در حالت استراحت حین تلفظ حرف "M" و همچنین وضعیت دندان‌ها حین تلفظ حرف "E" است.

پاسخ به سوالات متداول شما: بهترین سن برای انجام کامپوزیت دندان

مکان دقیق لبه دندان‌های فک بالایی هنگام لبخند کامل نیز بررسی می‌شود، که باید در نزدیکی لب یا با فاصله کمی از لب پایین باشد.

ژل یا فیلر تا دو هفته پس از تزریق مستعد جابجایی و تغییر فرم است. بنابراین، پس از تزریق ژل و انجام فیلر، بهتر است به مدت حداقل دو هفته از انجام کلیه خدمات دندانپزشکی خودداری کنید.

همچنین باید توجه داشت که به علت التهاب اولیه ناشی از تزریق، اندازه و شکل واقعی لب نمی‌تواند معیار درستی برای طراحی لبخند باشد. بنابراین، بهترین زمان برای انجام کامپوزیت و ونیر یا لمینیت، یک ماه بعد از تزریق لب می‌باشد.

بعد از کامپوزیت دندان، فرم لب تغییر می‌کند؟

کامپوزیت دندان یک ماده ترمیمی است که برای اصلاح ظاهر و ساختار دندان‌های آسیب دیده استفاده می‌شود. این ماده به شکل خمیری است که توسط دندانپزشک روی دندان قرار می‌گیرد و سپس با نور سخت می‌شود.

کامپوزیت دندان می‌تواند برای ترمیم انواع آسیب‌های دندانی استفاده شود، از جمله:

  • پر کردن دندان
  • اصلاح فرم دندان
  • پوشاندن دندان های ترک خورده یا شکسته
  • سفید کردن دندان

در صورتی که کامپوزیت دندان به درستی انجام شود، نباید باعث تغییر فرم لب شود. با این حال، در برخی موارد، ممکن است دندانپزشک برای ترمیم دندان، کامپوزیت زیادی استفاده کند. در این صورت، ممکن است کامپوزیت باعث تغییر شکل دندان‌ها شود.

علاوه بر این، در صورتی که دندانپزشک کامپوزیت را به‌طور نامناسب روی دندان قرار دهد، ممکن است باعث تغییر فرم لب شود.

در صورتی که نگران تغییر فرم لب بعد از کامپوزیت دندان هستید، می‌توانید قبل از انجام کامپوزیت، با دندانپزشک خود مشورت کنید. دندانپزشک می‌تواند به شما کمک کند تا از تغییر فرم لب جلوگیری شود.

 

اشتراک گذاری :
دیدگاه خود را بنویسید

خیابان شریعتی، مترو قلهک

کوچه خلیل پور، پلاک ۲۱ طبقه ۵

۰۲۱-۲۲۰۰۴۷۴۲

امروز تماس بگیرید!

ساعات کار

شنبه - پنج شنبه: ۹:۰۰ - ۱۶:۰۰

maya.dental.clinic@

ما را در اینستاگرام دنبال کنید