داشتن ارتودنسی ترسناکه؟

ارتودنسی ترسناکه؟

داشتن ارتودنسی ترسناکه؟ هر چند درمان ارتودنسی برای اصلاح ناهنجاری‌های دهان و دندان بسیار هوشمندانه انجام می‌شود، اما حقیقت این است که ارتودنسی برای برخی افراد می‌تواند ترسناک به نظر برسد. هر چند که این افراد هم مثل سایرین مایلند که لبخندی صاف و سالم‌تر داشته باشند اما خب، ترس است دگر. فکر اینکه قرار است روی دندان خود بریس بگذارند؛ این افراد را نگران  و ناراحت می‌کند.

یکی از سؤالات پر تکرار شما از ما این است که "استفاده از بریس ترسناکه؟" اگر به عنوان یکی از افرادی که قصد انجام ارتودنسی دارید، پاسخ این سؤال برای شما نیز اهمیت دارد، بهتر است مطلب زیر را مطالعه کنید. ما سعی کردیم در این مطلب، اطلاعاتی کافی در اختیار شما بگذاریم.

وجود دستگاه ارتودنسی در دهان مرا ترسناک می‌کند؟

باید تاکید کنم که وجود دستگاه‌های ارتودنسی در دهان به هیچ عنوان ترسناک نیست. اگر به هر دلیلی این احساس را دارید، باید به نتیجه‌ای که پس از اتمام این درمان خواهید داشت، فکر کنید.

درمان ارتودنسی علاوه بر اینکه به شما کمک می‌کند ظاهری زیباتر و جذاب‌تر داشته باشید؛ مزایا و فواید بی‌شمار دیگری نیز برای سلامت دهان و دندان شما به همراه دارد. از این رو، هیچ دلیلی وجود ندارد که به خاطر ترس از ارتودنسی، در انجام این درمان اهمال کاری کنید و درمان خودمان را به تعویق بیندازید.

داشتن ارتودنسی ترسناکه؟
سوال اینجاست که آیا داشتن ارتودنسی ترسناکه؟ 

با این حال، اگر هنوز هم استرس یا نگرانی‌هایی در این زمینه دارید، بهتر است که راهنمایی‌هایی که در ادامه مطلب آورده شده است مطالعه کنید و به طور کامل با این موضوع آشنا شوید.

پاسخ به سوالات متداول شما: آیا ارتودنسی باعث پوسیدگی دندان می‌شود؟

راهکارهایی جهت کاهش ترس از ارتودنسی

یک متخصص ارتودنسی حرفه‌ای پس از انتخاب بهترین و مناسب‌ترین روش درمان برای بیمار، توجه ویژه‌ای به شرایط فردی او دارد و توصیه‌هایی ارائه می‌دهد که به کاهش ترس و نگرانی بیمار از ارتودنسی کمک می‌کند. در ادامه به شما با این موارد آشنا خواهیم شد:

مراجعه به بهترین متخصص ارتودنسی

یافتن متخصص ارتودنسی که به آن اعتماد کنید، امری حائز اهمیت است. انجام درمان ارتودنسی طولانی مدت و هزینه‌بر است و نیاز به تعهد دارد. به همین دلیل، طبیعی است که بیماران به دنبال همکاری با بهترین متخصص ممکن باشند.

اما همین سوال که کدام متخصص ارتودنسی را برای درمان انتخاب کنید، ممکن است نگرانی‌هایی را به دنبال داشته باشد. به خصوص اگر با چندین کلینیک ارتودنسی مواجه باشید که خدمات مشابهی ارائه می‌دهند.

دکتر مهسا شریعتی، متخصص ارتودنسی دندان، با ارائه جلسه مشاوره رایگان، می‌تواند شما را در این مسیر هدایت کند. این جلسه فرصتی است که تمام سؤالاتتان را از او بپرسید و دغدغه‌هایتان را با او به اشتراک بگذارید. این گفت‌وگو به شما کمک می‌کند تا با اطمینان بهتری به درمان ارتودنسی خود بپردازید.

تمیز کردن بریس‌ها:

وقتی بیمار برای اولین بار از بریس ارتودنسی استفاده می‌کند، ممکن است برایش سوال باشد که چگونه باید دندان‌های خود را تمیز کند.

متخصص ارتودنسی شما این نکته را به آن‌ها یادآوری می‌کند که می‌توانند این مسائل را به خوبی حل کنند و به همراه استفاده از بریس‌ها، سلامت دهان خود را حفظ کنند، اگرچه ممکن است لازم باشد به بهداشت دهان و دندان خود بیشتر اهمیت دهند. از مسواک‌های نرم استفاده کنند و مناطقی که غذا در آنها گیر می‌کند را به دقت تمیز کنند، به این ترتیب می‌توانند دندان‌های خود را در وضعیت تمیزی نگه دارند.

پاسخ به سوالات متداول شما: استفاده از نگهدارنده بعد از ارتودنسی

بیماران همچنین راهنمایی‌هایی درباره نحوه صحیح مسواک‌زدن و استفاده از نخ دندان را از متخصص دریافت می‌کنند و استفاده از خمیر دندان‌های حاوی فلوراید و دهان‌شویه‌ها به آنها توصیه می‌شود. این تدابیر به آنها کمک می‌کنند تا به بهترین شکل ممکن بهداشت دهان و دندان را رعایت کنند.

خدمات تخصصصی دندانپزشکی و ارتودنسی
شماره تماس های کلینیک های تحت نظر دکتر مهسا شریعتی، برای رزرو نوبت با شماره ۰۹۹۱۱۵۵۲۳۰۰ تماس بگیرید.

 

رعایت رژیم غذایی:

یکی از بزرگترین نگرانی‌ها بیماران در مورد انجام ارتودنسی، تغییر در رژیم غذایی فعلیشان است. آیا واقعا باید تمام میان‌وعده‌های مورد علاقه خود را کنار بگذارید؟ آیا مجبورید تنها غذاهای نرم مصرف کنید؟

ارتودنتیست به شما توضیح می‌دهد که در ابتدای نصب بریس، شما باید شیوه جویدن غذاها را کمی تغییر دهید، به همین دلیل پیشنهاد می‌شود از غذاهای نرم استفاده کنید. مصرف ماست، میوه‌های نرم و سبزیجات پخته‌شده بهترین انتخاب‌ها هستند. با گذشت چند روز، حساسیت اولیه کاهش می‌یابد و شما می‌توانید غذاهای متنوع‌تری را به رژیم خود اضافه کنید.

پاسخ به سوالات متداول شما: خطرات و عوارض ارتودنسی چیست؟

هرچند که باید از مصرف برخی مواد غذایی خودداری کنید، مثل آب نبات سفت، ذرت بو داده و ته‌دیگ، اما خبر خوب این است که فهرست موارد ممنوعه کوتاه‌تر از غذاهای مجاز است.

در این مسیر، می‌توانید میان‌وعده‌های سالم را جایگزین میان وعده‌های مضر کنید.

 

با دندان قروچه شبانه چیکار کنم؟

بر اساس تحقیقات،  ۱۰ درصد از بزرگسالان و ۱۵ درصد از کودکان به‌طور مداوم در شب دندان‌هایشان را به هم می‌فشارند. این شرایط به عنوان "دندان‌ قروچه" شناخته می‌شود و برای بیمارانی که ارتودنسی انجام دادند، که از این عادت رنج می‌برند، می‌تواند یک چالش واقعی باشد. آنها ممکن است اصلاً نفهمند که این عادت می‌تواند تأثیری منفی بر بریس‌های ارتودنسی آنها داشته باشد.

احتمالاً در آغاز درمان، دندان‌ قروچه و ساییدن دندان‌ها افزایش یابد، اما این کار معمولاً به تحریک اولیه مرتبط است که ممکن است هنگامی که دندان‌ها شروع به جابجایی می‌کنند، ایجاد شود.

به مرور زمان، بریس‌ها می‌توانند بهبودی در دندان‌ قروچه ایجاد کنند. همانطور که دندان‌ها به تدریج صاف‌تر و بهتر می‌شوند، مشکلات زیرساختی فک نیز ممکن است بهبود یابند.

پرداخت هزینه ارتودنسی:

به علت ماهیت خدمات و تخصصی بودن درمان‌های ارتودنسی، هزینه‌های آن نسبت به روش‌های درمانی معمول و پیشگیرانه بیشتر است.

به همین دلیل، برخی از بیماران ممکن است به دلیل عوامل مالی، از اقدام به این درمان خودداری کنند، حتی اگر بدانند که نیاز به آن دارند.

با این حال، شما باید اطلاع داشته باشید که در مطب متخصص ارتودنسی، گزینه‌های مختلفی برای پرداخت هزینه وجود دارد که می‌توانید از آنها استفاده کنید. این گزینه‌ها می‌توانند شامل استفاده از خدمات بیمه درمانی، پرداخت به صورت اقساط، بهره‌مندی از مزایای عضویت و یا بهره‌گیری از راه‌حل‌های دیگر باشد.

دندان‌هایم حساس شده، حالا چیکار کنم؟

بعضی از بیماران ممکن است نگرانی داشته باشند که استفاده از ارتودنسی ممکن است باعث افزایش حساسیت دندان‌هایشان شود. با این حال، پس از تنظیم اولیه بریس، این حساسیت عمدتاً به مدت یک روز یا بیشتر ادامه دارد.

با توجه به پیشرفت‌های جدید در حوزه ارتودنسی، این روزها درمان‌ها به طرز قابل توجهی آسان‌تر و مطلوب‌تر انجام می‌شوند.

اهمیت این موضوع این است که با حفظ بهداشت دهان و دندان خود و از بین بردن پلاک‌ها، سطح حساسیت دندان‌ها افزایش نخواهد یافت.

اغلب این مشکل ناشی از مسواک زدن نامناسب یا رعایت نکردن بهداشت دهان و دندان است. با آموزش صحیح مسواک زدن و استفاده از نخ دندان با وجود بریس، می‌توان این مسئله را بهبود بخشید.

نگرانی در مورد تاثیر ارتودنسی بر ظاهر

بیماران معمولاً نگرانی درباره تأثیر ارتودنسی بر ظاهر خود دارند، و این ترس در زمانی که تغییراتی در ظاهر اتفاق می‌افتد، بیشتر محسوس می‌شود. در ابتدا، مهم است که دلایلی که شما را به انتخاب این درمان سوق داده را به خاطر بیاورید.

نتیجه نهایی این درمان یک لبخند زیبا و سالم خواهد بود که می‌تواند بهبودی در اعتماد به نفس و کیفیت کلی زندگی شما به ارمغان آورد. با تمرکز بر بهترین تصویر خود، می‌توانید به خود کمک کنید تا این نگرانی‌های موقت را کاهش دهید.

علاوه بر این، اگر به ظاهر دستگاه‌های ارتودنسی حساسیت دارید، می‌توانید به روش‌های ارتودنسی نامرئی روی آورید. از جمله روش‌های رایج می‌توان به الاینرهای شفاف ارتودنسی و ارتودنسی لینگوال اشاره کرد. این راه‌های جلوگیری از دیده شدن دستگاه‌ها همواره در اختیار شماست.

اشتراک گذاری :
دیدگاه خود را بنویسید

خیابان شریعتی، مترو قلهک

کوچه خلیل پور، پلاک ۲۱ طبقه ۵

۰۲۱-۲۲۰۰۴۷۴۲

امروز تماس بگیرید!

ساعات کار

شنبه - پنج شنبه: ۹:۰۰ - ۱۶:۰۰

maya.dental.clinic@

ما را در اینستاگرام دنبال کنید