بهترین نوع ارتودنسی دندان

اگر به دنبال آن هستید که دندان‌های خود را مرتب یا صاف کنید تا لبخندی بی نقص داشته باشید، ادامه این مطلب را مطالعه کنید، ما شما را با بهترین نوع ارتودنسی آشنا می کنیم.

در حالی که بریس‌های فلزی معمولی هنوز به طور گسترده مورد استفاده قرار می‌گیرند، بریس‌های شفاف و بریس‌های لینگوال همراه با دستگاه‌های ارتودنسی متحرک می‌توانند برای موارد خفیف دندان‌‌های نامرتب و کج استفاده شوند و البته محبوب بسیار زیادی نیز دارند.

ارتودنسی چه مشکلاتی را درمان می‌کند؟ این سوال، یکی از سوالات اصلی مراجعه کنندگین عزیز کلینیک دندانپزشکی مایا است. من در مقاله مشکلات قابل حل با ارتودنسی کدامند؟ به این سوال شما عزیزان پاسخ داده‌ام.

در اولین بازدید مشاوره اولیه توسط متخصصین ارتودنسی ارائه می‌شود و در آن به شما توصیه می‌شود که کدام بریس‌ها برای شما مناسب هستند. بهترین نوع ارتودنسی دندان در افراد مختلف متفاوت است و بستگی به تشخیص پزشک و نیاز شما مراجعه کننده عزیز دازد.

کدومش بهتره؟ یکی از سوالات دیگر مراجعه کنندگان به مطب دکتر شریعتی این است که از بریس استفاده کنند یا اینوزیلاین؟ من در مقاله بریس بهتر است یا اینویزیلاین؟ به این سوال شما پاسخ داده‌ام

ممکن است به براکت نیاز داشته باشید اگر:

  • فرم دندان شما درست نیست و دندان‌های شما کج است و اعتماد به نفس شما تحت تاثیر قرار گرفته است.
  • دندان‌های شما در موقعیتی قرار دارند که صداهای ناخوشایندی ایجاد می‌کند
  • در جویدن غذا دچار مشکل شده‌اید.
  • دندان‌های شما نامرتب هستند و این نامرتبی باعث تحریکاتی مانند گاز گرفتن گونه‌ها یا زبان می‌شود.
  • دندان‌های شما به درستی رشد نکرده‌اند زیرا دندان‌های شیری خود را خیلی زود از دست داده‌اید.
  • فک حالت بیرون زده یا فرورفته دارد.

بریس های فلزی رایج ترین نوع هستند. آنها در بین نوجوانان محبوب هستند زیرا می توان آنها را با رنگ های مختلف روشن کرد تا لبخند را منحصر به فرد کند. آنها از براکت های فولادی ضد زنگ مرغوب ساخته شده اند که روی دندان های شما ثابت شده و با سیم های قوس متصل می شوند.

این براکت‌های فلزی شکل، دندان‌های شما را به آرامی با فشار به موقعیت مورد نظر حرکت می‌دهند. سیم از میان براکت ها عبور می کند و همانطور که سیم تلاش می کند به شکل اولیه خود بازگردد، برای حرکت دادن دندان های شما فشار وارد می کند. بریس های شما در هر لحظه از درمان ارتودنسی شما در حال کار هستند.

اگر در رابطه با درمان ارتودنسی اطلاعی ندارید همین حالا به لینک صفحه مراجعه کنید.

بریس های سرامیکی یا شفاف

بریس های سرامیکی در مقایسه با بریس های فلزی کمتر دیده می شوند، زیرا از براکت های شفاف و سرامیکی ثابت تشکیل شده اند. آنها به دلیل جذابیت های آرایشی محبوب هستند.

آنها دقیقاً مانند مهاربندهای فلزی کار می کنند، با تفاوت اصلی این است که ماژول های الاستیک سفید به جای سیم فولادی ضد زنگ استفاده می شوند.

شما برای اطلاع از مراحل، قیمت ارتودنسی نامرئی و انواع آن می توانید به این لینک مراجعه کنید.

بهترین نوع ارتودنسی دندان

بریس های زبانی

این نوع ارتودنسی، در داخل دهان در سطح داخلی دندان‌ها قرار می‌گیرند. بنابراین می توان بدون اینکه بریس ها قابل رویت باشند، موقعیت صحیح دندان را به دست آورد. محدودیت سنی وجود ندارد، مشروط بر اینکه بافت‌های پریودنتال اساساً دست نخورده باشند، یعنی دندان‌ها هنوز نسبتاً محکم در استخوان ثابت باشند. ممکن است در ابتدا برخی از تحریکات زبان و مشکلات گفتاری وجود داشته باشد، اما به زودی پس از اتصال، با عادت کردن به بریس های زبانی، این وضعیت بهبود می یابد.

بریس های متحرک

بریس های متحرک می توانند تاج دندان های شما را خم کنند اما موقعیت ریشه ها را چندان تغییر نمی دهند.

آنها در ترکیب با سایر دستگاه‌های ارتودنسی مانند فنرها، پیچ‌ها و ...برای کمک به موارد خفیف کراس بایت، اوربایت عمیق و هم‌ ترازی شلوغی خفیف استفاده می‌شوند.

بریس های اینویزیلاین

درمان اینویزیلاین شامل یک سری ترازهای پلاستیکی قابل جابجایی شفاف است که روی دندان ها قرار می گیرد. آنها تقریباً نامرئی، قابل جابجایی، شفاف ونامرئی هستند. اینویزیلاین با فناوری تصویربرداری کامپیوتری سه بعدی ساخته شده است و به شما این امکان را می دهد که برنامه درمان مجازی خود را هنگام شروع مشاهده کنید، بنابراین می توانید ببینید که پس از اتمام درمان، دندان های صاف شما چگونه به نظر می رسند.

 

اگر این بهترین روش برای ارائه یک لبخند کامل به شما باشد، برای همه افراد مناسب نیست، بهترین نوع ارتودنسی دندان را متخصص ارتودنسی تشخیص می دهد.به طور معمول هر تراز کننده تقریباً ۲ هفته قبل از رفتن به تراز کننده بعدی استفاده می شود، تا زمانی که دندان های شما در موقعیت صحیح حرکت کرده باشند. آنها فقط باید هنگام خوردن، نوشیدن، مسواک زدن و نخ دندان کشیدن برداشته شوند. شما تقریباً هر ۶ هفته یک بار به مطب مراجعه خواهید کرد تا مطمئن شوید که درمان شما طبق برنامه پیش می رود.

زمان کلی درمان معمولاً ۹ تا ۱۵ ماه است و میانگین تعداد الاینرهای استفاده شده در طول یک دوره درمان بین ۱۸ تا ۳۰ است.

اشتراک گذاری :
دیدگاه خود را بنویسید

خیابان شریعتی، مترو قلهک

کوچه خلیل پور، پلاک ۲۱ طبقه ۵

۰۲۱-۲۲۰۰۴۷۴۲

امروز تماس بگیرید!

ساعات کار

شنبه - پنج شنبه: ۹:۰۰ - ۱۶:۰۰

maya.dental.clinic@

ما را در اینستاگرام دنبال کنید