بهترین سن برای شروع درمان ارتودنسی

بهترین سن برای شروع درمان ارتودنسی

بهترین سن برای شروع درمان ارتودنسی چه سنی است؟خیلی از افراد از متخصص ارتودنسی خود در رابطه با سن ارتودنسی دندان سوال می پرسند. ارتودنسی راهی برای تراز کردن یا حرکت دادن دندان ها برای بهبود ظاهر و عملکرد آنهاست. زمانی که دندان ها به درستی روی هم قرار نگیرند، می تواند به عضلات فک فشار وارد کند که منجر به عوارض فک و مفاصل و گاهی سردرد می شود. متخصص ارتودنسی با متعادل کردن فشار روی دندان ها به حفظ استحکام طولانی مدت دندان ها و استخوان فک شما کمک می کند.

هر روشی که باعث از بین رفتن یا کاهش شدت مال اکلوژن در حال توسعه در دندان ها شود،  ارتودنسی دندان می گویند.ارتودنسی دندان کودکان را می توان از سن پنج- هفت سالگی انجام داد. به طور کلی، هر چه زودتر دندانپزشک،  شروع به رسیدگی به مسائل مربوط به هم ترازی دندان های کودک شما را آغازکند، اصلاح مشکل دندان ها آسان تر است.

گاهی اوقات مداخله زودهنگام می تواند از درمان طولانی ارتودنسی در مراحل بعدی زندگی جلوگیری کند. مهمترین چیزهایی که باید به آنها توجه کرد عادت هایی است که ممکن است برخی از کودکان مانند مکیدن انگشت داشته باشند. این عادات می توانند باعث عدم تعادل اسکلتی دندان ها شوند، اما خوشبختانه می توان آنها را در مراحل اولیه بسیار موثر و در زمان کوتاه تر درمان کرد.

همچنین شما می توانید برای اطلاع از مشکلات قابل حل با ارتودنسی به لینک مربوطه مراجعه کنید.

 

درمان ارتودنسی چیست؟

درمان ارتودنسی شاخه ای از دندانپزشکی است که به اصلاح دندان ها و فک هایی می پردازد که به طور نامناسب قرار گرفته اند. دندان‌هایی که به درستی در جای خود قرار نگرفته است و کج هستند، در نتیجه فواصلی بین دندان ها ایجاد می کنند که بهداشت دندان را کمی سخت می کند، ارتودنسی دندان در یک بازه زمانی معین به راحتی این قبیل مشکلات را برای بیمار برطرف می کند.

اگر در رابطه با ارتودنسی دندان اطلاعات کافی ندارید ما در مطلب ارتودنسی دندان به طور کامل آن را بررسی کرده ایم.

بهترین سن برای ارتودنسی دندان چه سنی است؟

وقتی والدین متوجه می شوند که فرزندانشان ممکن است به درمان ارتودنسی نیاز داشته باشند، نمی دانند بهترین سن برای بردن آنها به یک متخصص ارتودنسی چه سنی است. بیشترمتخصصین ارتودنسی شروع درمان ارتودنسی را، در سنین ۱۰ تا ۱۴ سالگی توصیه می کند. اکثر متخصصین ارتودنسی معتقدند که این محدوده سنی مناسب برای درمان ارتودنسی است.

فیلم سن شروع ارتودنسی

 

 

بهترین زمان برای شروع درمان ارتودنسی

قبل از تصمیم گیری برای شروع درمان ارتودنسی باید چندین فاکتور در نظر گرفته شود. درمان ارتودنسی سه مرحله دارد.

درمان زودهنگام: این درمان مبنی بر این است که کودکان می توانند، تا سن ۷ سالگی درمان ارتودنسی دریافت کنند. درمان زودهنگام فاز اول نیز نامیده می شود.

درمان نوجوانان: نوجوانان معمولاً از سن ۱۲ تا ۱۶ سالگی پس از رویش دندان های دائمی خود، درمان ارتودنسی را شروع می کنند. این درمان به عنوان فاز دوم نامیده می شود. اگر آنها درمان اولیه را دریافت کرده بودند، دندانپزشک تمام دندان های دائمی را برای به حداکثر رساندن عیوب ظاهری و عملکرد، اصلاح می کرد. درمان بزرگسالان: یک درمان ارتودنسی در دوران بزرگسالی می تواند ظاهر و اعتماد به نفس شما را به طور چشمگیری بهبود بخشد.

چگونه بفهمیم کودک به ارتودنسی دندان نیاز دارد؟

توصیه می شود که کودکان غربالگری ارتودنسی خود را حداکثر تا سن هفت سالگی دریافت کنند. زیرا در این سن تشخیص اینکه آیا کودک دارای مال اکلوژن است یا خیر، آسان خواهد بود. هر چه زودتر ارزیابی ارتودنسی انجام شود، سریعتر می توانیم تعیین کنیم که آیا بریس ها مورد نیاز است یا خیر و بهترین نوع طرح درمانی کدام است.

شما می توانید برای اطلاع از انواع ارتودنسی همین حالا به لینک مربوطه مراجعه کنید.

بهترین سن برای شروع درمان ارتودنسی

مزایای درمان ارتودنسی

درمان ارتودنسی مزایای زیادی دارد. یکی از بارزترین مزایای آن، دلیل عزت نفس و اعتماد به نفس است که از داشتن دندان های زیبا و عاری از هرگونه ایراد حاصل می شود.  سایر مزایای ارتودنسی عبارتند از:

  • بهبود توانایی جویدن غذا
  • مسواک زدن، تمیز کردن و نخ دندان کشیدن آسان
  • کاهش حفره ها و بیماری پریودنتال
  • رفع اختلال گفتار
  • ارتودنسی دندان بزرگسالان

برای بزرگسالان، بهترین سن برای درمان ارتودنسی در اسرع وقت است.

دندان‌ها با گذشت زمان و به راحتی به جابه‌جایی در دهان ادامه می ‌دهند و دندان‌های کج می ‌تواند برای سلامت دهان بسیار مخرب باشد. در نتیجه، ارتودنسی بزرگسالان به دلیل افزایش آگاهی و درمان های محتاطانه محبوبیت پیدا کرده است، اگر افراد به هر دلیل از ظاهر ارتودنسی بر دندان های خود در سنین بالا خجالت می کشند، می توانند از ارتودنسی نامرئی دندان و سایر گزینه های مشابه استفاده کنند.

برای کسب اطلاعات بیشتر، هر چه سریعتر با یک متخصص ارتودنسی با تجربه مشاوره کنید تا درمان خود را هر چه زودتر شروع کنید.

 

دیدگاه خود را بنویسید

خیابان شریعتی، مترو قلهک

کوچه خلیل پور، پلاک ۲۱ طبقه ۵

۰۲۱-۲۲۰۰۴۷۴۲

امروز تماس بگیرید!

ساعات کار

شنبه - پنج شنبه: ۹:۰۰ - ۱۶:۰۰

maya.dental.clinic@

ما را در اینستاگرام دنبال کنید