ارتودنسی دندان چند سال طول میکشد

ارتودنسی دندان چند سال طول میکشد

ارتودنسی دندان چیست؟ ارتودنسی دندان چند سال طول میکشد؟ هر بیماری که درمان ارتودنسی را شروع می کند، نگران مدت زمانی است که باید از بریس استفاده کند. سوالی که همیشه می شنویم این است که بریس ها چقدر طول می کشد تا دندان های من را صاف کنند؟ پاسخ بسته به مشکل خاص شما، نوع بریس هایی که انتخاب می کنید و بسیاری عوامل دیگر متفاوت است.

بریس ها سال ها طول می کشد تا دندان ها را به طور کامل به موقعیت دلخواه خود منتقل کنند. این روند پس از چند ماه اول به تدریج قابل مشاهده است. برای برخی، اولین نتایج پس از چهار ماه قابل مشاهده است، در حالی که برای برخی دیگر، شش ماه طول می کشد. مدت زمان دقیق استفاده از بریس توسط متخصص ارتودنسی بر اساس وضعیت بیمار تعیین می شود.

چه عواملی بر مدت زمانی که بریس ها برای صاف کردن دندان ها نیاز دارند تأثیر می گذارد؟

عوامل زیر معمولاً طول درمان بریس شما را تعیین می کنند:

پیچیدگی اکلوژن

بیماری که سعی می کند شکاف بین دندان های خود را برطرف کند، نسبت به درمان های مشکل تر، زمان درمان کوتاه تری نیاز خواهد داشت.

سن بیمار

متخصص ارتودنسی معمولاً ویژگی های آناتومیکی و فیزیولوژیکی و اینکه آیا دندان قابلیت جابجایی دارد را در نظر می گیرد. این یک واقعیت است که زمان استفاده از بریس برای کودک بسیار کمتر از بزرگسالان خواهد بود، به همین دلیل کلینیک دندانپزشکی مایا توصیه می کند، به مراجعات منظم نزد دندانپزشک توجه کنید.

نوع بریس های مورد استفاده

نوع بریس نیز در طول درمان تاثیر گذار است، گاهی مشکل بیمار شدید است اما به دلایلی تمایل به استفاده از بریس های نامرئی و… دارند، نوع بریس می تواند در طول دوره درمان موثر باشد.

سطح توجه بیمار به سلامت دهان و دندان

بسیار مهم است که بدانیم باید بریس های خود را چقدر مرتب و کامل تمیز کنید. شما همچنین باید به درستی غذا بخورید و به توصیه های پزشک خود پایبند باشید. انجام کارهای درست باعث می‌شود که مجبور نباشید از بریس‌های خود بیش از حد نیاز خود استفاده کنید.

 

تجربه بالای متخصص ارتودنسی

سطح مهارت همه ارتودنتیست ها برابر نیست. شما باید یک ارتودنتیست بسیار ماهر و با تجربه را انتخاب کنید. عاقلانه است که در مورد ارتودنتیست خود تحقیق کنید و مواردی مانند بررسی های بیمار و مطالعات موردی را بررسی کنید تا ببینید آیا او مهارت و تجربه لازم برای دستیابی به نتایج دلخواه شما را دارد یا خیر.

مایا یک کلینیک مدرن است که دارای متخصصین با تجربه بالا جهت تشخیص و درمان اختلالات دندان و دهان است، شما می توانید برای درمان ارتودنسی و اطلاع از اینکه ارتودنسی دندان چند سال طول میکشد، با ما مشورت کنید.

اثرات سن بر طول درمان بریس

پاسخ به این سوال که براکت ها چقدر طول می کشد تا دندان ها را حرکت دهند تا حد زیادی با سن بیمار تعیین می شود. روش های مدرن به شما امکان می دهد موقعیت دندان را در هر سنی اصلاح کنید. با این حال، با افزایش سن افراد، روند درمان به طور قابل توجهی طولانی تر می شود.

دندان‌ها را می ‌توان در هر سنی اصلاح کرد، اما ممکن است نیاز به زمان بیشتر، صبر و مهارت بالای پزشک بیشتر شود. پس از ۲۵ سالگی، سرعت فرآیندهای متابولیک و بهبودی کند می شود، رشد استخوان متوقف می شود و بافت ها سفت تر می شوند.

ارتودنسی دندان چند سال طول میکشد

نوع بریس انتخابی می تواند بر زمان درمان تأثیر بگذارد

نوع سیستم ارتودنسی مورد استفاده به میزان قابل توجهی بر طول دوره درمان تاثیر گذار است. چندین مدل سیستم براکت وجود دارد که از نظر مواد ساخت، استحکام ساختاری، ظاهر زیبایی و هزینه متفاوت است. محبوب ترین ها عبارتند از:

بریس های فلزی: طولانی ترین سیستم با بهترین فشار بافت. طول دوره درمان از یک تا دو سال و نیم متغیر است. مناسب برای اصلاح عیوب شدید. هزینه بسیار پایین است. یکی از معایب آن حساسیت غشای مخاطی به فلز و ظاهر آن است.

شما می توانید برای اطلاع از انواع ارتودنسی دندان همین حالا به این لینک مراجعه کنید.

بریس های پلاستیکی: این نوع ارتودنسی ارزان است، اما حاشیه ایمنی کمی دارد. بریس ها در رنگ های مختلف موجود است. متوسط ​​طول درمان یک تا یک سال و نیم است.

بریس های سرامیکی: این نوع بریس ساخته شده از مواد ضد حساسیت است که، بادوام است و هم برای دیگران نامحسوس است. اما در موارد نادر ممکن است برای اصلاح ناهنجاری های جدی مناسب نباشد. طول دوره درمان ۱-۳ سال تخمین زده می شود.

بریس های لینگوال:در این روش  دستگاه به سطح داخلی دندان متصل می شود. اگرچه چنین بریس‌هایی اثر درمانی مثبت دارند، اما گاهی اوقات می‌توانند باعث ناراحتی زبان یا غشاهای مخاطی شوند. زمان مورد انتظار استفاده ۱٫۵ تا ۲٫۵ سال است.

 

اشتراک گذاری :
دیدگاه خود را بنویسید

خیابان شریعتی، مترو قلهک

کوچه خلیل پور، پلاک ۲۱ طبقه ۵

۰۲۱-۲۲۰۰۴۷۴۲

امروز تماس بگیرید!

ساعات کار

شنبه - پنج شنبه: ۹:۰۰ - ۱۶:۰۰

maya.dental.clinic@

ما را در اینستاگرام دنبال کنید